Electronics & Telecommunication Engineering– [Achievements]

Student Achievement

2018-2019

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue
1 Kashid Supriya student Quiz 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
2 Devkar Prajakta student Quiz 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
3 Dhanashri Shriram student Ludo King 2018-09-01 SY Runner up SKN Sinhgad College, Korti
4 Yadav Nilam student Quiz 2018-09-01 SY Participant SKN Sinhgad College, Korti
5 Dudhal Kshitija student Quiz 2018-09-01 SY Participant SKN Sinhgad College, Korti
6 Yogesh Koli student Treasure Hunt 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
7 Patane Snehal student Treasure Hunt 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
8 Missal Pallavi student Treasure Hunt 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
9 Trupti Ghadage student Treasure Hunt 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
10 Akanksha More-Patil student Treasure Hunt 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti
11 Swapnali Khadtare student Treasure Hunt 2018-09-01 TY Participant SKN Sinhgad College, Korti

2017-2018

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue
1 Pawar Swapnil Annasaheb student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
2 Pawar Swapnil Annasaheb student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
3 Solankar Sunil Shankar student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
4 Solankar Sunil Shankar student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
5 Solankar Sunil Shankar student Techno-Quiz 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
6 Solankar Sunil Shankar student Robo-War 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
7 Chavan Nikhil Pandurang student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
8 Chavan Nikhil Pandurang student Quiz 21/12/2017 FY Participant VTC, Miraj
9 Atar Siraj Latif student Quiz 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
10 Pawar Surekha Bhimrao student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
11 Pawar Surekha Bhimrao student Quiz 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
12 Dhandore Tejal Suresh student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
13 Dhandore Tejal Suresh student Quiz 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
14 Kodag Varshrani Ankush student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
15 Patil Ashvini Bhausaheb student Quiz 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
16 Katwate Ragini Dattatray student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
17 Mohite Komal Ambadas student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
18 Tarange Nilam Chandrakant student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
19 Kshirsagar Ashwini Bapuso student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
20 Burange Vanita Shrimant student Quiz 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
21 Kodag Swati Annaso student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
22 Phakade Kiran Balaso student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
23 Phakade Kiran Balaso student Treasure Hunt 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
24 Chavan Nikhil Pandurang student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
25 Chavan Nikhil Pandurang student Quiz 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
26 Atar Siraj Latif student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
27 Gadhire Somnath Babaso student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
28 Sargar Somnath Prakash student Circuit Master 03/10/2017 FY Participant FTC, Sangola
29 Mulani Asif Hamid student Treasure Hunt 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
30 Ghadage Samadhan Bajirao student Circuit Sudoku 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
31 Sargar Somnath Prakash student Treasure Hunt 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
32 Sargar Samadhan Sauba student Treasure Hunt 05/08/2017 FY Participant SKN, Korti
33 Sargar Samadhan Sauba student Circuit Master 16/03/2018 FY Participant FTC, Sangola
34 Kiranagi Rajkumar & Pukale Shankar student Circuit Master 16/03/2018 FY Winner FTC, Sangola
35 Kedar Jyoti & Tarange Nilam student Circuit Master 16/03/2018 FY Runner up FTC, Sangola

2016-2017

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue
1 ?Karvar Deepak Dnyanoba student Running 12/01/2017 FY Winner KPC SHELVE
2 ?Karvar Deepak Dnyanoba student Running 12/01/2017 FY Runner KPC SHELVE
3 Dhandore Tejal Suresh student QUIZ 10/02/2017 FY Participant SVEARI,PANDHARPUR
4 Kodag Varsha Ankush student QUIZ 10/02/2017 FY Participant SVEARI,PANDHARPUR
5 Surwase Sonali Shrimant student TREASURE HUNT 10/02/2017 FY Participant SVEARI,PANDHARPUR
6 Chavre Shubhangi Sambhaji student TREASURE HUNT 10/02/2017 FY Participant SVEARI,PANDHARPUR
7 Chaugule Suvarna Bhalchandra student TREASURE HUNT 10/02/2017 FY Participant SVEARI,PANDHARPUR
8 Yelpale Nilesh K. student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
9 Gaikwad Shital A. student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
10 Pawar Surekha Bhimrao student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
11 Babar Ashwini Ankush student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
12 Surwase Sonali Shrimant student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
13 Dighe Suvarna Uttam student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
14 Chaugule Suvarna Bhalchandra student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
15 Pawar Radhika Kantilal student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
16 Yelpale Nilesh K. student TREASURE HUNT 16/02/2017 FY Participant NEW SATARA,PANDHARPUR
17 Kulkarni Abhijeet A. student TREASURE HUNT 16/02/2017 FY Participant NEW SATARA,PANDHARPUR
18 Bhosale Sagar student TREASURE HUNT 16/02/2017 FY Participant NEW SATARA,PANDHARPUR
19 Kulkarni Abhijeet A. student NFS 16/02/2017 FY Participant NEW SATARA,PANDHARPUR
20 Rahul Nanware student Circuit Sudoku 10/02/2017 FY Participant SVERI,PANDHARPUR
21 Takale Swapnil Ramchandra student TREASURE HUNT 13/02/2017 FY Participant SVERI,PANDHARPUR
22 Karwar Dipak Dnyanoba student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
23 Birajdar Bhimrao Pandurang student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
24 Kulkarni Abhijeet A. student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR
25 Bhosale Sagar Hanamant student CKT MOUNTING 17/02/2017 FY Participant NBN SINHAGAD,SOLAPUR

2017-2016

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2015-2016

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue
1 ?Yadav Priyanka Subhash student Running 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
2 Yadav Priyanka Subhash student Long jump 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
3 Yadav Priyanka Subhash student Step jump 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
4 Yadav Priyanka Subhash student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
5 Yelpale Sanjana Hanmant student Running 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
6 Yelpale Sanjana Hanmant student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
7 Jangale Harshali Laxman student Running 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
8 Jangale Harshali Laxman student Long jump 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
9 Jangale Harshali Laxman student Step jump 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
10 Jangale Harshali Laxman student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
11 Pawar Radhika Kantilal student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
12 Vakase Jyoti Dattatraya student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
13 Surwase Sonali Shrimant student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
14 Vibhute Shweta S. student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
15 Asabe Ashwini S. student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
16 Dixit Shrunkhala S. student Badminttan 03/02/2016 FY Participant GP Solapur
17 Bhore Manisha Narayan student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
18 Raut Ashwini M. student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
19 Jadhav Bhagyashri D. student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
20 Asabe Ashwini S. student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
21 Surwase Sonali Shrimant student Volley ball 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
22 Gaikwad Shital Ashok student Volley ball 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
23 Anuse Archana M. student Volley ball 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
24 Yadav Priyanka Subhash student Running 13/09/2015 FY Winner GP Solapur
25 Pawar Radhika student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
26 ?Yadav Priyanka Subhash student Running 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
27 Yadav Priyanka Subhash student Long jump 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
28 Yadav Priyanka Subhash student Step jump 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
29 Yadav Priyanka Subhash student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
30 Yelpale Sanjana Hanmant student Running 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
31 Yelpale Sanjana Hanmant student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
32 Jangale Harshali Laxman student Running 03/02/2016 FY Winner GP Solapur
33 Jangale Harshali Laxman student Long jump 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
34 Jangale Harshali Laxman student Step jump 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
35 Jangale Harshali Laxman student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
36 ?Pawar Radhika Kantilal student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
37 ?Vakase Jyoti Dattatraya student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
38 Surwase Sonali Shrimant student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
39 Vibhute Shweta S. student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
40 Asabe Ashwini S. student Kho-kho 03/02/2016 FY Runner GP Solapur
41 Dixit Shrunkhala S. student Badminttan 03/02/2016 FY Participant GP Solapur
42 Bhore Manisha Narayan student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
43 Raut Ashwini M. student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
44 Jadhav Bhagyashri D. student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
45 Asabe Ashwini S. student Kabaddi 02/02/2016 FY Participant GP Solapur
46 Surwase Sonali Shrimant student Volley ball 02/02/2016 FY Participant GP Solapur

2014-2015

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2013-2014

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2013-2012

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2012-2011

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2011-2010

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

Faculty Achievement

2017-2018

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2016-2017

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2015-2016

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2014-2015

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2013-2014

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2012-2013

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2011-2012

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue

2010-2011

Sr.No. Name of The Student Type of Event Subject Date Duration Remark Venue